Історія факультету

Соціально-психологічний факультет (назву факультету історичної і соціально-психологічної освіти (ФІСПО) Університету Григорія Сковороди в Переяславі змінено згідно рішення Вченої ради університету, протокол № 3 від 08.11.2023 р.) утворений рішенням Вченої ради університету від 01 вересня 2018 р. шляхом інтеграції історичного факультету та факультету педагогіки і психології. Історичний факультет створено 01 вересня 1994 р. За 23-річну історію історичного факультету його очолювали: з вересня 1994 р. по травень 1998 р. – кандидат історичних наук, доцент Коцур Віктор Петрович; з травня 1998 р. по серпень 2002 р. – кандидат історичних наук, доцент Колибенко Олександр Володимирович; з вересня 2002 р. по серпень 2012 р. – кандидат політичних наук, доцент Дем’яненко Борис Леонідович; з вересня 2012 р. по вересень 2018 р. – доктор політичних наук, професор Дем’яненко Борис Леонідович. За час становлення й зростання історичного факультету 9 викладачів захистили докторські дисертації (6 – доктори історичних наук, 2 – доктори філософських наук, 1 доктор політичних наук), 70 викладачів, аспірантів, здобувачів – кандидатські (50 – кандидати історичних наук; 16 – кандидати філософських наук; 3 – кандидати політичних наук, 1 кандидат юридичних наук) дисертації.

Факультет педагогіки і психології створений 11 травня 1998 р., на якому продовжили підготовку фахівців дошкільної освіти і започатковано набір студентів на спеціальності «Психологія» і «Соціальна педагогіка». До 2008 р. факультет очолювала кандидат педагогічних наук, доцент Борисова Олена Олександрівна; з вересня 2008 р. по серпень 2018 р. – кандидат педагогічних наук, доцент Яценко Ліана Вікторівна.

Натепер на соціально-психологічному факультеті функціонують п’ять кафедр:

• випускова кафедра психології і педагогіки дошкільної освіти (завідувач кафедрою – доктор психологічних наук, професор Калмикова Лариса Олександрівна). На кафедрі працюють 16 штатних НПП, з них: 5 докторів наук, 10 кандидатів наук, 1 викладач.
  • Випускова кафедра освітології та педагогічної інноватики (завідувач кафедрою – доктор педагогічних наук, професор Шапран Ольга Іллівна). На кафедрі працюють 10 штатних НПП, з них: 2 докторів наук, 8 кандидатів наук.
  • Випускова кафедра психології (завідувач кафедрою – кандидат психологічних наук, доцент Руденко Оксана Володимирівна). На кафедрі працюють 10 штатних НПП, з них: 2 докторів наук, 7 кандидатів наук, 1 викладач.
  • Випускова кафедра соціальної педагогіки і соціальної роботи (завідувач кафедрою – кандидат педагогічних наук, доцент Перхайло Неля Антонівна). На кафедрі працюють 5 штатних НПП, з них: 5 кандидатів наук.
  • Кафедра філософії і соціальної антропології імені професора І. П. Стогнія (завідувач кафедрою – кандидат філософських наук, доцент Рик Сергій Миколайович). На кафедрі працюють 7 штатних НПП, з них: 1 доктор наук, 6 кандидатів наук.

Загалом, на соціально-психологічному факультеті навчально-виховний процес і науково-дослідну роботу забезпечують 48 штатних НПП, з них: докторів наук – 10 (20,8 %); кандидатів наук – 36 (75 %), викладачів без наукових ступенів – 2 (4,2 %).

Контингент здобувачів факультету на 01.01.2024 р. складає 780 осіб, з них 699 здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівнів вищої освіти (270 осіб денної і 429 осіб заочної форми навчання), 78 аспірантів і 3 докторантів.

Соціально-психологічний факультет своєчасно реагує на соціальні запити, готуючи майбутніх фахівців до професій, яких найбільше потребує сучасне українське суспільство:

висококваліфікованих фахівців, здатних вирішувати актуальні проблеми, розв’язувати складні задачі дослідницького та інноваційного характеру в сфері освітніх, педагогічних наук, освітнього менеджменту та освітньої практики (сп. 011 Освітні, педагогічні науки);

дитячих психологів ЗДО; дитячих психолінгвістів із діагностики, корекції й розвитку мовлення дітей дошкільного віку; музичних керівників ЗДО (сп. 012 Дошкільна освіта);

висококваліфікованих фахівців, здатних розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми у галузі філософії та гуманітаристики (сп. 033 Філософія).

висококваліфікованих фахівців, що сприяють особистісній самореалізації, забезпеченню психологічного здоров’я нації, готовності долати життєві труднощі й досягати успіху (сп. 053 Психологія);

висококваліфікованих фахівців, здатних розбудовувати громадянське суспільство, готувати активних суспільних лідерів, волонтерів, допомагати у вирішенні соціальних проблем як окремим громадянам, так і соціальним групам (сп. 231 Соціальна робота).

Здобувачі вищої освіти мають можливості впродовж навчання долучатися до науково-дослідної, суспільної, волонтерської діяльності, співпраці із соціальними службами, закладами дошкільної й загальної середньої освіти, здобуваючи свій перший професійний досвід. Цікаве й активне дозвілля здобувачів вищої освіти дозволяє кожному розкрити свої здібності й таланти, реалізовуватися і самовдосконалюватися.

Адреса соціально-психологічного факультету: 08401, вул. Сухомлинського, 30, к. № 218, м. Переяслав Київської області, e-mail: istfak461@gmail.com.