Історія кафедри психології і педагогіки дошкільної освіти - Факультет історичної та соціально-психологічної освіти

Історія кафедри психології і педагогіки дошкільної освіти

Факультет історичної та соціально-психологічної освіти > Історія кафедри психології і педагогіки дошкільної освіти

Набір студентів на спеціальність «педагогіка і психологія (дошкільна)»  здійснювався з 1988 року, але випускової кафедри на той час не існувало. Викладачі, які обслуговували цю спеціальність, працювали на кафедрі педагогіки і психології (завкафедри Сенчило В.Л.). 29.08.1988 р. була створена кафедра педагогіки і методики початкового навчання, в склад якої увійшли й викладачі дошкільної педагогіки і психології (завкафедри – кандидат педагогічних наук, доцент Мазоха Д.С.).

У 1992 році було створено кафедру дошкільної педагогіки та практичної психології під керівництвом кандидата психологічних наук, доцента Хомич Г.О. Згідно з інструктивними листами Міністерства освіти України № 11 – 980 від 05.05.1998 р., № 1 – 5/ від 25.05.1998 р., а також у зв’язку з необхідністю структуризації та впорядкування кафедр Переяслав-Хмельницького державного педагогічного інституту імені Григорія Сковороди відповідно до ліцензованих спеціальностей, за якими здійснюється підготовка педагогічних кадрів, наказом № 55-к від 22.06.1998 р. були ліквідовані 19 існуючих кафедр та створено 25 нових, у тому числі й випускову кафедру дошкільної педагогіки і психології (завкафедри – кандидат педагогічних наук, доцент Калмикова Л.О.).

З 01.09.2004 р. кафедру дошкільної педагогіки та психології перейменовано на кафедру дошкільної педагогіки і методики навчання (завкафедри – доктор педагогічних наук, професор Нікітчина С.О.). Відповідно до п. 3.8. рішення Колегії Міністерства освіти і науки України від 22.04.2010 року, протокол №14/1-41 та згідно з рішенням Вченої ради університету від 25.06.2010 року, протокол №10 кафедру дошкільної педагогіки та методики навчання реорганізовано в кафедру педагогіки і методики дошкільної освіти. З 01.09.2015 р. (наказ № 63 від 21.04.2015 р. по університету «Про реорганізацію кафедр») кафедру педагогіки і методики дошкільної освіти перейменовано на кафедру психології і педагогіки дошкільної освіти відповідно до п. 5 ст. 33 Закону України «Про вищу освіту» від 01 липня 2014 р. № 1556-VII. Очолює кафедру Калмикова Лариса Олександрівна, доктор психологічних наук, професор, завідувач кафедри психології і педагогіки дошкільної освіти, завідувач лабораторії «Психолінгвістика розвитку дитини», академік МАНПО, академік АН ВО України головний редактор збірника наукових праць «Психолінгвістика. Психолингвистика. Psycholinguistics», голова правління громадської організації Всеукраїнської асоціації психолінгвістів.