Кафедра філософії і соціальної антропології імені професора І.П. Стогнія

Соціально-психологічний факультет > home > Кафедри > Кафедра філософії і соціальної антропології імені професора І.П. Стогнія
kafedra_sif-new6
Кафедра філософії

Кафедра філософії і соціальної антропології імені професора І. П. Стогнія є випусковою, яка здійснює підготовку за третім (науковим) рівнем вищої освіти за спеціальністю 033 Філософія та забезпечує викладання філософських і соціально-гуманітарних дисциплін для підготовки здобувачів за першим (бакалаврським) та другим (магістерським) рівнем вищої освіти всіх спеціальностей. З метою формування компетентностей, теоретичних та практичних знань й умінь у здобувачів вищої освіти навчальний процес забезпечують 8 науково-педагогічних працівників, з яких 2 доктори та 6 кандидатів філософських наук.

Першим і незмінним завідувачем кафедри філософії з дня її заснування по травень 2019 року був доктор філософських наук, професор, заслужений працівник освіти України, повний кавалер ордена «За заслуги», Лауреат Міжнародної премії імені Григорія Сковороди Іван Петрович Стогній. З вересня 2019 року кафедру очолила кандидат філософських наук, доцент Харченко Лариса Миколаївна, а з 2020 року – кандидат філософських наук, доцент Рик Сергій Миколайович.

Професорсько-викладацький склад кафедри забезпечує викладання на високому науково-теоретичному і методичному рівні філософських і соціологічних дисциплін, провадить наукову діяльність у дослідженні філософії, соціальної антропології та сковородинознавства; підвищує професійний рівень, педагогічну майстерність; дотримується норм педагогічної етики, моралі, поважає гідність здобувачів вищої освіти, прищеплює їм любов до України; розвиває самостійність, ініціативу, творчі здібності; дотримується вимог законів України «Про освіту», «Про вищу освіту», інших нормативних вимог у сфері здійснення освітньої діяльності, Статуту Університету Григорія Сковороди в Переяславі, Положення про кафедру філософії і соціальної антропології імені професора І.П.Стогнія Університету Григорія Сковороди в Переяславі, Положення про навчально-методичне забезпечення навчальних дисциплін тощо.

Кафедра філософії і соціальної антропології імені професора І. П. Стогнія творчо співпрацює з Інститутом філософії імені Г. С. Сковороди НАН України, Інститутом вищої освіти НАПН України, факультетами й кафедрами вищих навчальних закладів України, Польщі, Чехії та ін., на яких здійснюється підготовка філософів та фахівців інших спеціальностей соціально-філософського блоку, Міжнародним космологічним товариством та Національною спілкою краєзнавців України. Викладачі кафедри є активними учасниками Всеукраїнських та Міжнародних науково-практичних конференцій, семінарів та форумів.

У 2005 році на кафедрі створено навчально-науковий центр Сковородинознавства, а 2007 року започатковано наукову школу «Філософська спадщина Г.С.Сковороди в контексті сучасності».

КЕРІВНИЦТВО

Рик С.М.

Рик Сергій Миколайович

кандидат філософських наук, доцент

Завідувач кафедри філософії і соціальної антропології імені професора І.П. Стогнія

ЗАСТУПНИКИ

Юхименко

Юхименко Наталія Федорівна

кандидат філософських наук, доцент

Заступник з науково-дослідної та міжнародної діяльності

Харченко Л.М.

Харченко Лариса Миколаївна

кандидат філософських наук, доцент

Заступник з навчально-методичної та виробничої діяльності

Кравченко О.П.

Кравченко Олена Петрівна

кандидат філософських наук, доцент

Заступник завідувача кафедри з профорієнтаційної діяльності

Левченко Л.Ю.

Левченко Леся Юріївна

Рик М.С.

Рик Микола Сергійович

старший викладач

Герасимова Е.М.

Герасимова Ельвіра Миколаївна

доктор філософських наук, професор

СТАРШИЙ ЛАБОРАНТ

Тютюнник Р.М.

Тютюнник Руслана Миколаївна

ГРАФІК РОБОТИ

Пн. – Пт. – 830–1700
Сб. – Нд. – вихідний

Обідня перерва: 1230–1300

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ

Адреса: 08401, м. Переяслав-Хмельницький, вул. Сухомлинського, 30, корпус № 1, поверх № 3, каб. 323.

+38 (04567) 5-37-62

philosophic.department@ukr.net