Кафедра психології і педагогіки дошкільної освіти

Соціально-психологічний факультет > home > Кафедри > Кафедра психології і педагогіки дошкільної освіти
kafedra_sif-new3

Забезпечення освітнього процесу

Перелік дисциплін, що забезпечує кафедра для здобувачів спеціальності 053 Психологія другого (магістерського) рівня вищої освіти на 2023-2024 н.р.
Тематика кваліфікаційних робіт на ОПП Психологія другого (магістерського) рівня вищої освіти (2023) р.
Тематика кваліфікаційних робіт на ОНП Психологія другого (магістерського) рівня вищої освіти (2023) р.
Теми кваліфікаційних робіт для здобувачів освіти другого (магістерського) рівня вищої освіти ОП Дошкільна освіта на 2023-2024 н.р.
Наукова тема кафедри
Наукова тема кафедри (1)

Навчально-методичне забезпечення практик

Перелік баз практик

Методичні рекомендації до написання, оформлення та захисту курсових та кваліфікаційних робіт:

Методичні рекомендації до виконання і захисту кваліфікаційної роботи для здобувачів освіти другого (магістерського) рівня вищої освіти ОП Дошкільна освіта на 2023-2024 н.р.
Методичні рекомендації до виконання і захисту курсових робіт для здобувачів освіти першого (бакалаврського) рівня вищої освіти ОП Дошкільна освіта на 2023-2024 н.р.

Неформальна/Інформальна освіта здобувачів

ОНП Психологія другого (магістерського) рівня вищої освіти

Свідоцтво Крамаренко Г. (1)
Свідоцтво Решетняк С. (1)
Сертифікати Столяренко Р. (1)

ОПП Психологія другого (магістерського) рівня вищої освіти

Сертифікати Вавілова Л. (1)
Сертифікати Головач А. (1, 2, 3, 4)
Сертифікати Драпей А. (1)
Сертифікати Захаренко О. (1, 2)
Сертифікати Калниболотчук К. (1)
Сертифікати Кінаш Ю. (1, 2, 3, 4, 5, 6, 7)
Сертифікати Козак З. (1)
Сертифікати Конончук Л. (1, 2)
Сертифікати Кривошея С. (1)
Сертифікати Марченко Б. (1, 2)
Сертифікати Орел Р. (1)
Сертифікати Шафоростова О. (1, 2, 3, 4)

Кафедра психології і педагогіки дошкільної освіти заснована в 1988 році. Очолює кафедру доктор психологічних наук, професор академік НАВО України Л.О. Калмикова.  Сьогодні кафедра – це науковий і навчальний осередок, співтовариство однодумців, об’єднаних ідеєю модернізації дошкільної освіти, створення новацій та впровадження інноваційних технологій в практику ЗДО і ЗВО.

Місія кафедри – служити дитині, людині, Україні, дошкільній освіті.

Візія кафедри – оптимальна і гармонійна модернізація підготовки фахівців для дошкільної освіти, високий рівень наукової і освітньої корпоративності та інноваційності, прагнення до фахової досконалості, лідерство. За загально університетським рейтингом кафедра посідає друге почесне місце.

Навчально-науковий процес на кафедрі забезпечують 8 професорів, 7 докторів психологічних наук і 1 доктор педагогічних наук, 7 доцентів, кандидатів педагогічних наук, 1 доктор філософії (053 Психологія), старший викладач, 2 старших викладача і 1 викладач, кандидат педагогічних наук. При кафедрі функціонують дві лабораторії: «Психолінгвістика розвитку» (завідувач – професор Харченко Н.В.) і «Духовний розвиток особистості» (завідувач – доцент Химич Н.Є.).

Колектив кафедри працює над ініціативною темою: «Модернізація дошкільної освіти в третьому десятилітті ХХІ століття», публікує статті в наукових виданнях групи «А» і групи «Б», щорічно проводить дві міжнародні науково-практичні конференції: «Психолінгвістика в сучасному світі» та «Інноваційні технології в дошкільній освіті».

Гордістю кафедри є започаткований в 2008 році збірник наукових статей «Psycholinguistics», який індексується в науковометричних базах Scopus i Web of Science.

В 2022 році на кафедрі започатковано новий журнал «Preschool Education: Global Trends» («Дошкільна освіта: світові тенденції»).

Члени кафедри є учасниками як держбюджетного наукового проекту «Розроблення інноваційної моделі діагностики, корекції та профілактики девіантної поведінки моделі України, спричиненої перебуванням в умовах природних та техногенних надзвичайних ситуацій (наслідки пандемії COVID-19)» №2020.01/0213, так і міжнародного грантового наукового проекту «Literacy Problems of Roma Children from Poland and Ukraine in the German Schools» №ZFIN 12111022».

На кафедрі функціонує наукова школа «Динаміка становлення психолінгвістики в Україні в контексті розвитку світової науки» (науковий керівник – професор Л.О. Калмикова).

Члени кафедри успішно працюють над підвищенням рівня своєї фахової компетентності, удосконаленням освітнього процесу як в плані оновлення завдань і змісту навчання, так і в плані оптимізації методів і форм навчання при  підготовці бакалаврів і магістрів дошкільної освіти.

КЕРІВНИЦТВО

Калмикова Л.О.

Калмикова Лариса Олександрівна

доктор психологічних наук, професор

Завідувач кафедри психології і педагогіки дошкільної освіти

Особистий профіль »

(за сумісництвом)

Рудківська Н.Л.

Чернякова Олена Іванівна

кандидат педагогічних наук, старший викладач

Кириченко Т.В.

Кириченко Тетяна Василівна

кандидат психологічних наук, доцент

Особистий профіль   »

Кролівець Ю.В.

Кролівець Юлія Віталіївна

доктор філософії в галузі психології, викладач

Химич Н.Є.

Химич Нінель Євгенівна

СТАРШИЙ ЛАБОРАНТ

Єпіфанова С.П.

Єпіфанова Світлана Павлівна

ГРАФІК РОБОТИ

Пн. – Пт. – 830–1700
Сб. – Нд. – вихідний

Обідня перерва: 1230–1300

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ

Адреса: 08401, м. Переяслав-Хмельницький, вул. Сухомлинського, 30, корпус № 1, поверх № 2, каб. 210.

+38 (04567) 5-87-92

kafedra_phdpu@ukr.net; kafedra_phdpu@i.ua