Історія кафедри психології

Кафедра психології на початку свого існування об’єднувала викладачів психології та педагогіки і розпочала свою діяльність одночасно зі створенням Переяслав-Хмельницького філіалу КДПІ ім. О.М. Горького.

З 1986 по 1988 рік кафедру очолювали: кандидат педагогічних наук, доцент Сенчило Владислав Львович, кандидат психологічних наук, професор Яровий Ілля Миколайович, кандидат психологічних наук, доцент Ярмоленко Петро Якович.

У 1988 році завідувачем кафедри психології було призначено кандидата психологічних наук, доцента Шкуленду Миколу Михайловича.

У результаті реорганізації кафедру було перейменовано – спочатку у кафедру дошкільної педагогіки і практичної психології (1992-1998 рр.), а пізніше, у зв’язку із відкриттям спеціальності практична психологія, на кафедру практичної психології. Завідувачами кафедри практичної психології з дня її заснування були: кандидат психолічних наук, професор Хомич Галина Олексіївна (1998-2000 рр.), доктор психологічних наук, професор Побірченко Неоніла Антонівна (2000-2005 рр.).

З 2000 року кафедра перейменована в кафедру загальної та практичної психології.

З 2005 до 2012 рік завідувачем кафедри загальної та практичної психології була доктор психологічних наук, професор Булах Ірина Сергіївна.

З 2012 року перейменування в кафедру психології та значне розширення освітніх програм і напрямів науково-практичної діяльності.

З 2012 по 2015 рік – завідувач кафедри, доктор психологічних наук, професор Калмикова Лариса Олександрівна.

З 2015 по 2023 рік – завідувач кафедри, кандидат психолічних наук, професор Хомич Галина Олексіївна.

З 2023 року кафедру психології очолює кандидат психолічних наук, доцент Руденко Оксана Володимирівна