Історія кафедри соціальної педагогіки і соціальної роботи

Свою історію існування в нашому закладі спеціальність «Соціальна педагогіка» розпочинає в 1998 році, коли на кафедрі педагогіки під керівництвом О.І. Шапран було здійснено перший набір студентів.

Окремим структурним підрозділом університету кафедра соціальної педагогіки та освіти дорослих стала у 2010 році. За час свого функціонування  кафедра об’єднала чимало творчих особистостей і відомих науковців. На її чолі стояли Ю.Г. Підборський, Л.М. Різник, В.М. Оржеховська, М.Б. Євтух, О.І. Шапран, Д.С. Мазоха, І.П. Рогальська-Яблонська.

У 2016 році утворилася кафедра соціальної педагогіки і соціальної роботи. Нині завідувачкою кафедри є кандидат педагогічний наук, доцент Н.А. Перхайло

Нарощування якості професійної підготовки здобувачів, пошук нового змісту й інноваційних підходів, зокрема, пов’язані з успішним проходженням кафедрою акредитацій спеціальності за освітньо-кваліфікаційними рівнями бакалавр, спеціаліст та магістр.

Серед професійних інтересів науковців кафедри численні питання соціальної сфери, зумовлені часом, суспільно-економічними та політичними змінами. Залишатися актуальними викладачам допомагають колеги-практики та провідні вітчизняні і закордонні вчені.

Кафедрою налагоджена тісна співпраця зі стейкголдерами, серед яких: фахівці мережі освітніх і соціальних закладів та організацій різних форм підпорядкування, науково-дослідних установ, громадських організацій тощо. Основний напрям наукових шукань викладачів – це втілення сучасної моделі формування професіоналізму працівників соціальної сфери в умовах євроінтеграції.

Зміст підготовки висококваліфікованих, компетентних фахівців із соціальної роботи гнучко реагує на життєві реалії і забезпечується цілою низкою освітніх компонентів, зорієнтованих на вимоги практики та саморозвиток здобувача, пов’язаних із соціальною інклюзією, інноваційним соціальним та особистісним менеджментом, формуванням soft skills студентів, опануванням новітніх технологій соціальної роботи в умовах сучасних суспільних криз (пандемія, війна, біженці, учасники бойових дій, волонтерство та ін.).

Випускники із спеціальності, крім традиційних напрямів соціальної роботи (соціального захисту й забезпечення, профілактики, реабілітації, адаптації тощо), здатні обіймати посади, запропоновані сучасним ринком праці: менеджера із соціальних PR-технологій, фахівця з розробки соціальних проєктів; соціального координатора територіальної громади, консультанта, координатора, експерта із соціальної політики; експерта з управління проєктами в українських та міжнародних лікувально-оздоровчих центрах, благодійних фондах і т.д.

За час діяльності кафедри соціальної педагогіки і соціальної роботи кандидатські дисертації захистили викладачі О. Пюра та Л. Гуцуляк.

Нині колектив кафедри згуртовує навколо себе небайдужих, соціально активних людей, хто вважає своїм покликанням допомогу іншим, обирає фах соціальної роботи як служіння Людині, Суспільству, Україні.